Ochrana osobných údajov

OBSAH

ENVIROPROJEKT 2017

OZELEŇME SA

ENVIROPROJEKT 2017    "OZELEŇME SA"

Naša škola získala Grant na Enviroprojekt 2017 .

Získané finančné prostriedky z projektu nám umožnia zrealizovať také aktivity, ktoré by podporili aj žiakov so sociálne slabších rodín, aby boli zapojené v rozvíjaní a upevňovaní osobnostnej kvality žiakov. Formujú a podporujú ich manuálne zručnosti a upevňujú lásku k prírode a sebe samým. Vedú ich k pocitu zodpovednosti chrániť a zlepšovať životné prostredie. Žiaci následne analyzujú a hodnotia vzťahy medzi človekom a jeho životným prostredím, a úzkou spojitosťou medzi nimi.

„Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáci, potápať ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa opäť žiť na Zemi ako ľudia.“ G.B.Shaw

... a preto, je márnou ilúziou myslieť si, že môžme zmeniť svet bez toho, aby sme zmenili seba!

Životné prostredie nie je len „tam vonku“, ale aj v nás. Ak znečisťujeme vodu, pôdu alebo vzduch, otravujeme a ničíme aj samých seba, lebo aj my sme súčasťou tohto cyklu života. Bez emocionálnej motivácie sa vzťah k prírode vytvoriť nedá. Treba aj citový podnet a racionálny impulz.

Naučiť žiakov žiť s prírodou, vedieť sa správne rozhodnúť ako jej pomôcť. „Čo nevideli doma, naučia sa v škole“.

27. septembra 2017 pripomenutie si Svetového dňa turizmu, cestovného ruchu a turistiky

turistická vychádzka do Národného parku Slovenský raj

Zodp.: koordinátor projektu

04. októbra 2017 turistická vychádzka, návšteva spojená s upratovaním Biofarmy Odorica pri

príležitosti Svetového dňa ochrany zvierat

Zodp.: koordinátor projektu, lektori: pracovníci NP Slovenský raj

9. novembra 2017 návšteva  expozície v múzeu Spiša so zameraním na význam ochrany

prírody spojenú s besedou s pracovníkom (riaditeľom) Národného parku

Slovenský raj a členom Horskej služby

Zodp.: koordinátor projektu, učitelia Ekológie

16. novembra 2017 vyhodnotenie súťaže v umelecko – výtvarnej a cukrárskej tvorbe pri

príležitosti Medzinárodného Dňa študentstva

Zodp.: komisia v zložení – riaditeľ školy, koordinátor projektu a koordinátor

environmentálnej výchovy na škole, lektor

24. novembra 2017 vyhodnotenie realizácie projektu  zverejnenie výsledkov a publikácia na webovej stránke školy.

Na záver sme rozdelili vecné odmeny žiakom. Cieľ Enviroprojektu 2017 bol splnený – vďaka nim  vznikli nové kamarátstva, žiaci lepšie medzi sebou spolupracujú, podporujú sa v kreativite, upevnili svoj vzťah k prírode. Upevnil sa aj vzťah medzi učiteľom a žiakom. Ako koordinátorku a učitelia spoločne nás teší a radujeme sa, že výsledky sú viditeľné a už rozmýšľame, aké aktivity pripravíme pre budúci školský rok.

Touto cestou chceme poďakovať Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR za pridelené finančné prostriedky v rámci ozvojových projektov environmentálnej výchovy
      a vzdelávaniaENVIROPROJEKT 2017, ktorými sme zabezpečili realizáciu projektu.

Ing. Štefánia Šupolová -  koordinátor projektu

Kukučínova 9